Wydawnictwo PANORAMAPRESS  jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie nowatorskich albumów panoramicznych.  Od wielu lat promujemy fotografię panoramiczną i różnorodne techniki stosowane w fotografii. Nasze wydawnictwa albumowe spotkały się z uznaniem czytelników, miłośników fotografii), koneserów sztuki fotograficznej jak i wielu firm i instytucji. Unikalne fotografie oraz wysoki poziom edytorski  albumów   zaowocował licznymi wyróżnieniami i nagrodami.

 

"KUJAWSKO-POMORSKIE PRZESTRZENIE 3D"

 

Album jest pionierską publikacją prezentującą obszar Kujaw i Pomorza za pomocą unikalnych panoram stereoskopowych. Oglądając trójwymiarowe panoramy odnosimy wrażenie naszej obecności w oglądanej przestrzeni a przesuwając nasz wzrok w lewą lub prawą stronę oglądamy zmieniającą się perspektywę krajobrazu i architektury. Wszystko to dzięki przestrzennemu widzeniu i prezentacji obrazu za pomocą dwóch kanałów odpowiadających lewemu i prawemu oku człowieka. 

Przesunięcie lewego i prawego kanału odpowiada odległości występującej u człowieka lewą i prawą źrenicą oka. Panoramy wykonane zostały za pomocą aparatu cyfrowego i złożone z wykorzystaniem odpowiednich programów w komputerze. Każda panorama składa się z około 50 do 150 pojedynczych zdjęć. Aby przedstawić panoramy 3D w albumie zastosowano technikę anaglifu, która umożliwia oglądanie efektu przestrzennego panoram fotograficznych za pomocą okularów niebiesko-czerwonych. Okulary są dołączone do każdego albumu. Wg danych na koniec 2019 roku wydawnictwo oparte o cylindryczne anaglifowe panoramy jest jedynym tego typu wydawnictwem albumowym istniejącym na rynku zarówno w Polsce jak i na świecie.

Autor przy realizacji projektu wykonał około 30 tysięcy zdjęć składowych. Zdjęcia z albumu "Kujawsko-Pomorskie Przestrzenie 3D" jak i sam album zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach w Polsce i za granicą. 

 

Autor:   Marek Czarnecki
Wydawca: Panoramapress
Rok wydania: 2019 (edycja dwujęzyczna polsko-angielska)
Format:  41,5 x 30,0 cm 
Ilość stron: 124 (okładka twarda w etiu, do etui doklejone okulary anaglifowe 3D, całość w kopercie foliowej PP)
ISBN  978-83-923311-5-5

"KUJAWSKO-POMORSKIE PANORAMY WISŁY"

 

Album "Kujawsko-pomorskie panoramy Wisły" to wyjątkowy album zawierający panoramiczne zdjęcia Wisły na obszarze województwie kujawsko-pomorskiego. Album w nowatorski sposób przedstawienia królową rzek Wisłę na obszarze Kujaw i Pomorza. Fotografie ukazują piękno, różnorodność, zmienność i bogactwo przyrodnicze Wisły wraz z obszarami jej przyległymi za pomocą fotografii panoramicznej, opartej w dużym stopniu na perspektywie lotniczej – większość zdjęć wykonanych została przy pomocy drona. Przygotowanie albumu zajęło autorom 35 dni zdjęciowych, w czasie których przejechali samochodem kilka tysięcy kilometrów i spędzili ponad 30 godzin z dronem w powietrzu.

 

Autorzy:   Marek Czarnecki, Jadwiga Elżbieta Czarnecka
Wydawca: Panoramapress
Rok wydania: 2017 (edycja dwujęzyczna polsko-angielska)
Format:  40,5 x 31,0 cm 
Ilość stron: 122 (okładka twarda w etiu, całość w kopercie foliowej PP)
ISBN  978-83-923311-3-1

 

 

 

MIASTA KUJAW I POMORZA - pionowo , panoramicznie, z drona"

 

 

Album zawiera ponad 200 panoram przedstawiających wszystkie 52 miasta regionu Kujaw i Pomorza. Jest to unikalny, panoramiczny portret miast wykonany za pomocą fotografii lotniczej, za pomocą drona i umieszczonym na nim wysokiej jakości aparatem fotograficznym.  Każde miasto przedstawione jest za pomocą jednej panoramy poziomej i kilku panoram pionowych. Miasta oglądane z góry urzekają geometrią ulic i placów. Z perspektywy drona za pomocą pionowych panoram dostrzegamy historię i rozwój i zmiany architektury na przestrzeni wieków. 

Czytelnik otrzymuje możliwość obejrzenia skomplikowanych relacji zachodzących pomiędzy architekturą i naturą za pomocą unikalnych pionowych panoram, które umożliwiają postrzeganie przestrzeni z kątem widzenia 120 do 180 stopni. W wielu miastach z perspektywy drona dostrzegamy przemiany architektoniczne, które zaszły zarówno w XX wieku jak i w ostatnich 30 latach a które nakładają się na skomplikowaną historię miast będących pod wpływem i podległością Prus jak i Rosji.

 Z perspektywy drona dostrzegamy również przemiany jakie zaszły w ostatnich 30 latach polegające na odnowie wielu konstrukcji centralnych placów i zespołów architektonicznych, jak również tworzenia infrastruktury na styku miasto/woda. Na Kujawach i Pomorzu znajdują się setki jezior i liczne rzeki. Widok z góry w postaci pionowych panoram pokazuje nam ze szczegółami relacje jakie zachodziły i zachodzą pomiędzy mieszkańcami a jeziorami i rzekami nad którymi miasta zostały posadowione. Fotograficzne prezentacje miast uzupełnione są szczegółowym opisem historii i geografii miasta. Każde miasto zilustrowane jest również swoim aktualnym herbem z historią jego powstania.

 

 Wykaz miast w albumie: 
Aleksandrów Kujawski, Barcin, Brodnica, Brześć Kujawski, Bydgoszcz, Chełmno, Chełmża, Chodecz, Ciechocinek, Dobrzyń nad Wisłą, Gniewkowo, Golub-Dobrzyń, Górzno, Grudziądz, Inowrocław, Izbica Kujawska, Jabłonowo Pomorskie, Janikowo, Janowiec Wielkopolski, Kamień Krajeński, Kcynia, Koronowo, Kowal, Kowalewo Pomorskie, Kruszwica, Lipno, Lubień Kujawski, Lubraniec, Łabiszyn, Łasin, Mogilno, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nieszawa, Nowe nad Wisłą, Pakość, Piotrków Kujawski, Radziejów, Radzyń Chełmiński, Rypin, Sępólno Krajeńskie, Skępe, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin, Świecie, Toruń, Tuchola, Wąbrzeźno, Więcbork, Włocławek, Żnin.

 Autorzy:   Marek Czarnecki, Jadwiga Elżbieta Czarnecka
Wydawca: Panoramapress
Rok wydania: 2019 (edycja dwujęzyczna polsko-angielska)
Format:  28,0 x 41,0 cm 
Ilość stron: 232 (okładka twarda w etiu, całość w kopercie foliowej PP)
ISBN  978-83-923311-6-2

 

  

NAGRODY
 

Nasze wydawnictwa albumowe  są nagradzane na konkursach w Polsce i poza jej granicami, należą do nich między innymi:

 

RÓŻA REGIONÓW 2019
WYRÓŻNIENIE za  album „Miasta Kujaw i Pomorza - pionowo, panoramicznie, z drona"
    

NAGRODA MEGELLANA (Magazyn Literacji "Książki"
WYRÓŻNIENIE  za album "Kujawsko-pomorska panorama Wisły" 

 

RÓŻA REGIONÓW 2017 
WYRÓŻNIENIE  za album „Kujawsko-pomorska panorama Wisły” 

 

RÓŻA REGIONÓW 2016
 I-sze MIEJSCE za album „Kujawsko-pomorskie przestrzenie 3D” 

 

 MIFA (Moscow International Foto Awards)
WYRÓŻNIENIE za album "Kujawsko-pomorskie przestrzenie 3D" 

 

strzałka do góry