Dbamy o jakość, formę i treść każdego wydawnictwa, o jego poprawność techniczną i artystyczną. Jesteśmy pewni tego, że uczczenie i przedstawienie tego tematu będącego pomysłem literackim, wizualnym czy wykonanym na zamówienie dla kogoś kto ma potrzebę ale oczekuje fachowej pomocy, jest ważnym wydarzeniem, które nas przeżyje i dostarczy niezapomnianych przeżyć obecnym i przyszłym odbiorcom. Wywoła radość i dostarczy niezbędnych informacji wszystkim tym, dla których została książka przygotowana i tych, którzy zajrzeli do niej przypadkowo, po prostu dla zwykłej ciekawości. Ponieważ epoka Gutenberga publikacji papierowych została uzupełniona o książki oglądane i czytane na ekranie, wykonujemy i te pachnące farbą drukarską i te z wirtualnymi kartkami, którym dodano syntetyczny szelest przewracanych kartek prawdziwego papieru.

Wydawnictwa są przez nas realizowane w całości od pomysłu poprzez sesję zdjęciową, projekt i druk. Wydawnictwa przez nas oferowane są realizowane w zależności od charakteru wydawnictwa w oprawie twardej lub miękkiej (klejonej lub szyto-klejonej). Dysponujemy szeroką gamą uszlachetniania druku. Wykonujemy również obwoluty, etui, przekładki z kalki, tłoczenia na okładce.  Istnieje możliwość realizacji wydawnictwa w dowolnym nakładzie od kilku sztuk po kilkutysięczne nakłady.  

 


 

 

 

Nowatorski album przedstawia przestrzenie regionu Kujaw i Pomorza w oparciu o zdjęcia przepływającej przez województwo Wisły. Album ukazuje piękno, różnorodność i zmienność oraz bogactwo przyrodnicze Wisły za pomocą fotografii panoramicznej, opartej w dużym stopniu na perspektywie lotniczej – większość zdjęć wykonanych została przy pomocy drona Inspire 2 z wymienna optyką. Przygotowanie albumu zajęło autorom 35 dni zdjęciowych, w czasie których przejechali samochodem kilka tysięcy kilometrów i spędzili ponad 30 godzin z dronem w powietrzu.  

Album zdobył wyróżnienia w konkursie Róża Regionów 2017 w kategorii: projekt specjalny oraz w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2018 roku”, organizowanym przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI. Nagrodę odebraliśmy 17 maja podczas Warszawskich Targów Książki.

 

Wydawnictwo albumowe
Format: 300 x 310 mm
Ilość stron: 122 strony
Autorzy: Marek Czarnecki, Jadwiga Elżbieta Czarnecka
Współpraca: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Oprawa twarda plus etui

Wydawnictwo: Panoramapress sp. z o.o.

ISBN 978-83-923311-3-1

 

  

Album "Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D" prezentuje obrazy w unikalnej technice panoram stereoskopowych 3D, wykorzystywanej przez nielicznych fotografów na świecie. Tworzenie panoram stereoskopowych do powiększeń w dużych formatach dla celów wystawienniczych i albumowych jest skomplikowanym wyzwaniem, wymagającym odpowiedniego sprzętu oraz olbrzymiej wiedzy i precyzji w pracy nad zdjęciami. Nakład pracy w stosunku do tradycyjnej fotografii panoramicznej jest 10-krotnie większy.

Autor przy realizacji projektu wykonał około 30 tysięcy zdjęć składowych. Zdjęcia z albumu "przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D" jak i sam album zdobywają kolejne nagrody na międynarodowych konkursach. Podczas festiwalu fotografii i filmu ALSO odbywającego się w Alba Julia w Rumuniu (Siedmiogród) odbyła się w ramach seminarium pierwsza prezentacja albumu "Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D" poza granicami Polski. Obecni byli przedstawiciele zarządu miasta jak i lokalnych mediów. Autor udzielił wywiadów dla kanałów telewizji lokalnej i ogólnokrajowej.

  

Format: 415 x 300 mm
Objętość: 116 stron
Oprawa: twarda plus etui z okularami 3D 

Autor: Marek Czarnecki
Wydawnictwo: Panoramapress sp. z o.o.
Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

ISBN 978-83-923311-2-4
Data publikacji: 2015

 

Do obejrzenia zdjęć z albumu które prezentujemy poniżej niezbędne są okulary anaglifowe 3D. 
Album poświęcony górom Ałtay w Azji Środkowej, które rozciągają się na terytorium Rosji, Kazachstanu, Chin i Mongolii, na długości ponad 2000 km od równin pustyni Gobi ku północnemu zachodowi, rozszerzając się w części zachodniej. 

Format: 300 x 300 mm
Objętość: 72 strony
Autor: Marek Czarnecki

Wydawnictwo: Panoramapress sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 


Gotyckie kamienice i ciasne brukowane uliczki, strzeliste wieże starych kościołów, fontanna flisaka grającego żabom na skrzypcach u stóp ogromnego, ceglanego ratusza, olśniewają każdego kto po raz pierwszy zawita do Torunia - miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szczególnie piękny wydaje się Toruń wieczorem ... (fragmenty z albumu)

Panoramy toruńskie Marka Czarneckiego są szczególną formą prezentacji tego gotyckiego miasta. Oglądane po raz pierwszy urzekają perspektywą oryginalnego, całkowicie odmiennego, a często zaskakującego widzenia dobrze znanych nam miejsc, uwalniając nas w ten sposób od percepcyjnych ograniczeń. "Panoramy Torunia" Marka Czarneckiego tworzą nowy obraz miasta, w perspektywie 360o i więcej. Zapraszamy zatem do odwiedzenia poprzez panoramy toruńskich miejsc znanych i nieznanych, do odkrycia innej perspektywy ukazującej piękno otaczającego nas świata.

 

Wydawnictwo albumowe
Autor zdjęć: Marek Czarnecki
Współpraca: Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu
Oprawa miękka

Wydawnictwo: Panoramapress sp. z o.o.

ISBN 83-923311-1-7

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                          

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia i treści zawarte na tej stronie są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie jest niedozwolone.
All pictures on this site are copyrighted. Copying of any picture is not allowed.